3. Uluslararası Cezayir Tekstil, Hazır Giyim, Deri ve Tekstil Makineleri Fuarı

21 – 22 – 23 – Ocak 2019 / CIC Alger Exhibition Center

Cezayir / Cezayir

 

 

Türk Tekstil, Hazır Giyim, Deri ve Deri Mamulleri, Tekstil Makineleri ve Tekstil Aksesuar firmaları Afrika’nın en büyük 2 . ekonomisine sahip yaklaşık 40 milyon nüfusu bulunan ve fuarda sergilenen ürün gruplarını büyük oranda ithal eden Cezayir’in başkenti Cezayir’de 3.’sü düzenlenecek olan TexStyle Expo’da buluşuyor. SARL CGCOM EVENT ve PYRAMİDS GRUP’un iş birliğinde, ÖNSİAD Önder İş Dünyası Sanayici ve İş Adamlarının desteğinde başta Cezayir olmak üzere Afrika, Avrupa ve ABD ‘ den ağırlanacak sektör temsilcilerinin ziyaret etmesi planlanmaktadır.

 

 

Cezayir Sanayi Bakanlığı’nın da desteklediği fuarda geçen yıl 15 ülkeden katılım sağlanmış olup yaklaşık 7.500 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Cezayir, T.C Ticaret Bakanlığı’ nın ‘’Öncelikli Ülkeler’’ (32 Ülke) listesinde bulunmakla birlikte, Türk firmalarının fuara katılım bedellerini belirlenen oranlarda desteklemektedir.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ nın Türk iş adamlarımızla yaptığı son Cezayir ziyaretinde yapılan anlaşmalar ve güçlendirilen Türkiye Cezayir ilişkilerin de belirtmiş olduğu gibi Cezayir Afrika’daki en güçlü ticaret ortağımız. Son dönemlerde Türk iş adamlarının tekstil sektöründe Cezayir devletinin de desteği ile milyarlarca dolarlık yatırımlar gerçekleştirmesi, ayrıca ülkemizde üretilen ürünlere talebin her geçen gün artmasıyla oluşan fırsatlar doğrultusunda Cezayir, ihracatımız açısından giderek büyüyen ve önemi artan bir pazar konumuna ulaşmaktadır.

 

 

Türkiye’den Cezayir’e 2 Milyar dolara yaklaşan ihracatımızın yaklaşık 400 Milyon doları fuarda sergilenecek ürün gruplarının ihracatı ile gerçekleşmektedir. Cezayir’in konumu ve potansiyeline bakıldığında ve yeni dönemde başlayan ihracat seferberliği ile Cezayir’e gerçekleşen ihracatımızın hızla artması beklenmektedir.

 

 

Yeriniz Hazır
Yeni ve mevcut iş bağlantıları sağlamak için, bölgenin en prestijli uluslararası sergi merkezi  CIC Alger İnternational Exhibition Center da düzenlenecek TexStyle Expo binlerce sektör profesyonelini bir araya getiriyor.
Organizasyonun düzenleneceği fuar alanını videodan izleyebilirsiniz.

 

Katılım ve Detaylı Bilgi İçin;

Cüneyt ELBASAN / ÖNSİAD Fuarlar Komisyonu Başkanı

cuneytelbasan@onsiad.org.tr

+90 212 483 28 88
+90 532 569 15 68

 

Katılımcı Profili;

Hazır Giyim; Bay & Bayan Hazır Giyim Üreticileri / Çocuk Giyim / Abiye Giyim / Şal ve Eşarp / İç Giyim / Spor Giyim / Pijama / Penye / Triko / Çorap / Diğer..

Tekstil Aksesuar; Kumaşlar / Ev Tekstili / Hammadde / İplik / Düğme / Dokunmamış Tekstil / Akıllı Tekstil / Aksesuarlar / Diğer..

Deri ve Deri Mamulleri; Ayakkabı / Çanta / Deri Giyim / Suni Deri / Tabakhane / Aksesuar / Diğer..

Makine, Tasarım ve Baskı; Yapma ve nakış makinesi / Endüstriyel makine / Kesme makinesi / Dokuma ve iplik makinesi, Boyama makinesi / Yazılım ve yeni teknoloji / Tekstil üzerine tekstil baskı / Diğer..

Ziyaretçi Profili; 

Hazır Giyim Alıcıları / Hazır Giyim Üreticileri / Toptancılar / Zincir Mağazalar / Perakendeciler / Butik Mağazalar / Distribütörler / Acenteler / İthalatçılar İhracatçılar / Devlet Yetkilileri / Dernekler / Medya & Basın / Diğer..